wtorek, 21 grudnia 2010
WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM
Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało węzły,
konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.
ks. J. Twardowski
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało węzły,
konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.
ks. J. Twardowski
poniedziałek, 20 grudnia 2010
MAMO TATO WOLĘ WODE-I MOJA CÓRCIA NA PLAKACIE WODY ŻYWIEC ZDRÓJ
OTO PLAKAT AKCJI ŻYWCA ZDRÓJ"MAMO TATO WOLĘ WODE"
ZROBIONY CAŁY Z MALUTKICH ZDJĘĆ DZIECI :)
ZROBIONY CAŁY Z MALUTKICH ZDJĘĆ DZIECI :)
wtorek, 14 grudnia 2010
poniedziałek, 13 grudnia 2010
ISKIERKA Z MARZYCIELSKIEJ POCZTY
http://marzycielskapoczta.pl/natalia-stosik/
http://smyki.pl/domeny/smyki.pl/natalka1998pomoc/index.php
DOSTAŁYŚMY Z MOJĄ CÓRKĄ PIĘKNĄ KARTKE Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI OD NATALI
A DODATKOWO ZUZKA DOSTAŁA ŻABISKO :p DO POKOLOROWANIA OTO ONO:
http://smyki.pl/domeny/smyki.pl/natalka1998pomoc/index.php
DOSTAŁYŚMY Z MOJĄ CÓRKĄ PIĘKNĄ KARTKE Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI OD NATALI
A DODATKOWO ZUZKA DOSTAŁA ŻABISKO :p DO POKOLOROWANIA OTO ONO:
I EFEKT KOŃCOWY :D
poniedziałek, 22 listopada 2010
aniołek w błękitach...
Ja płaszcz królewski rzucam na ramiona
Milczącej nędzy, co w ukryciu kona,
A dłoń wychudłą podnosząc z barłogu,
Samemu tylko spowiada się Bogu.
Ja balsam daję na palące rany,
Ja dźwigam z tobą ból niepodzielany,
Ja tułaczowi pot ocieram z czoła
I z samotnikiem zasiadam u stota.
* * *
Mędrca mądrością jestem i rozwagą,
Myślicielowi daję prawdę nagą;
A jako źródło, bijące od wieka,
Wzmagm, oczyszczam, podnoszęczłowieka.
Jam jest wymową grobów i cmentarza,
Urokiem nocy, powagą ołtarza;
Jam jest rapsodem dziejowym ruiny,
Pociskiem wzgardy i rumieńcem winy.
Milczącej nędzy, co w ukryciu kona,
A dłoń wychudłą podnosząc z barłogu,
Samemu tylko spowiada się Bogu.
Ja balsam daję na palące rany,
Ja dźwigam z tobą ból niepodzielany,
Ja tułaczowi pot ocieram z czoła
I z samotnikiem zasiadam u stota.
* * *
Mędrca mądrością jestem i rozwagą,
Myślicielowi daję prawdę nagą;
A jako źródło, bijące od wieka,
Wzmagm, oczyszczam, podnoszęczłowieka.
Jam jest wymową grobów i cmentarza,
Urokiem nocy, powagą ołtarza;
Jam jest rapsodem dziejowym ruiny,
Pociskiem wzgardy i rumieńcem winy.
OBECNE MOJE STWORKI TO...
Anioł Czułości "
Lekko zabarwione usta,
Kolorem czerwonym miłości.
W dziesiątkę trafiasz w me gusta,
Jesteś Aniołem czułości.
Zawsze piękna i młoda,
Szczęśliwa czasu nie liczysz.
Płyniesz przez życie jak woda,
Spokojnie i mile to ćwiczysz.
Jesteś podporą mojego życia,
Na gorsze dni miłym pocieszeniem.
I choć wiele dni do przebycia,
To i tak jesteś ukojeniem.
Nie mogę wyrazić mego szczęścia,
W tym wierszu próbuję to zrobić.
Mądrość wpajam z tego przejęcia,
Niechaj ma miłość zacznie ten wiersz zdobić.
O Aniele, stróżu mój,
Tak jak cień nie opuszczasz mnie.
Kiedy trzeba pójdę w bój,
Bo dla Ciebie grzechem nie.
Niechaj miłość nasza trwa,
Ponad lata wieki całe.
Niechaj miłość nasza ma,
Wszystkie chwile nawet małe.
Anioł czułości w duchu radości,
Przetacza się przez życie me.
Do miłości mam skłonności,
Zapatrzony w oczy twe.
Lekko zabarwione usta,
Kolorem czerwonym miłości.
W dziesiątkę trafiasz w me gusta,
Jesteś Aniołem czułości.
Zawsze piękna i młoda,
Szczęśliwa czasu nie liczysz.
Płyniesz przez życie jak woda,
Spokojnie i mile to ćwiczysz.
Jesteś podporą mojego życia,
Na gorsze dni miłym pocieszeniem.
I choć wiele dni do przebycia,
To i tak jesteś ukojeniem.
Nie mogę wyrazić mego szczęścia,
W tym wierszu próbuję to zrobić.
Mądrość wpajam z tego przejęcia,
Niechaj ma miłość zacznie ten wiersz zdobić.
O Aniele, stróżu mój,
Tak jak cień nie opuszczasz mnie.
Kiedy trzeba pójdę w bój,
Bo dla Ciebie grzechem nie.
Niechaj miłość nasza trwa,
Ponad lata wieki całe.
Niechaj miłość nasza ma,
Wszystkie chwile nawet małe.
Anioł czułości w duchu radości,
Przetacza się przez życie me.
Do miłości mam skłonności,
Zapatrzony w oczy twe.
NASTĘPNIE POWSTAŁY ANIOŁKI I ŻYRAFA
Pytałeś
czy Anioł może latać
z jednym skrzydłem
czy Niebo i Kosmos
stanowią jedność
Mówiłeś
miłość i przyjaźń
dwa skrzydła Anioła
unoszą nas wysoko
ponad ziemskie niwy
Mówiłeś
przyjaźń jest iskrą miłości
a potem zamilkłeś
jakbyś po Wielkim Wybuchu
zobaczył Adama i Ewę
Bo one są w twych snach
Uwierz w Anioły
Bo one wierzą w nas
Uwierz w Anioły
Żyją puchowym dniem
Uwierz w Anioły
One uratują Cię
Uwierz w Anioły
Choć dookoła tyle jest zła
Uwierz w Anioły
W załomie muru
z żebraczą miską w dłoni
przysiadł w słońcu Anioł Pierzasty.
Bose stopy pod suknią skulił,
bezdomny.
Wyśmiewały go inne anioły
puszyste, dostatnie
zapracowane i leniwe,
bardzo męskie
i te z rozwianymi lokami,
przefruwające wyniośle
w ogromnie ważnych sprawach
Wstyd! Żebrzący anioł!
Anioł Pierzasty przymknął oczy,
A dziecinne aniołki
pulchnymi raczkami
skubały mu pierzaste skrzydła.
Biały puch sypał się na chodniki, wieże i balkony...
A ludzie mówili - patrzcie, śnieg pada.
MOJE PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY :)
WE WRZEŚNIU GDY DOPADŁA MNIE DEPRESJA POSTANOWIŁAM ZNALEŹĆ SOBIE ZAJĘCIE ...ZAKOCHAŁAM SIĘ W MASKOTKACH TYPU TILDA ...KOTEK PASIASTY BYŁ PIERWSZYM STWORKIEM :p
Subskrybuj:
Posty (Atom)















